• lt
  • ru
  • en

„Lietuvos metų gaminys – 2016“ nugalėtojai: UAB „Vakarų laivų remontas”

Gruodžio 16 d., paskelbti šalyje svarbiausiu laikomo, verslo bendruomenės pripažinto ir Lietuvos įmonių gaminamą produkciją kasmet įvertinančio konkurso „Lietuvos metų gaminys – 2016“ nugalėtojai.
Ekologijos ir aplinkosauginės pramonės grupėje aukso medalis šiemet atiteko UAB „Vakarų laivų remontas“, už išmetamųjų dujų valymo sistemų gamybą ir įrengimą krovininiame laive.
2015 metais „Vakarų laivų remontas“ ir olandų kompanija pasirašė sutartį dėl 5 laivų modernizavimo darbų, t.y. išmetamų dujų valymo sistemų, taip vadinamų skruberių arba katalizatorių, kurių paskirtis – sumažinti sieros junginių išmetimą į atmosferą, įrengimo. Pirmo laivo modernizavimo darbai startavo 2015 m., o šių metų kovą buvo išleistas paskutinis laivas, su pilnai veikiančia išmetamų dujų valymo sistema. „Vakarų laivų remontui“ tokio pobūdžio projektas buvo naujas ir ilgai siektas, iki šiol Lietuvoje išmetamų dujų valymo sistemų įrengimo darbai laivuose dar nebuvo atlikti. Todėl tokio pobūdžio projektų – „žaliųjų technologijų“, diegimo laivybos pramonėje įgyvendinimas leidžia didžiuotis mūsų veikla, tausojant gamtą ir kuo mažiau ją teršiant.

AB „Vakarų laivų gamyklos” Naujienos