• lt
  • ru
  • en

Klaipėdos miesto Didžiojo Elingo metai 2019! Nemokamos ekskursijos į laivų statybos muziejų

Kviečia į nemokamas ekskursijas po Laivų statybos muziejų.

Minint Didžiojo elingo metus, klaipėdiečiai ir miesto svečiai turi išskirtinę progą įdėmiau pažvelgti į Klaipėdos laivų statybos istoriją. Rengiamos nemokamos ekskursijos į privatų įmonės „Vakarų Baltijos laivų statykla“ (VBLS) muziejų.

Ekskursijas po muziejų, kuris įkurtas 2002 m. buvusiose bendrovės administracinėse patalpose Pilies gatvėje, veda gidė Agnė Abramovičienė. Moteris tvirtino, kad pasiūlymas imtis šios veiklos jai buvo netikėtas, o sritis nauja. Tad teko geroki pasidomėti.

„Laivų statybos istorija Klaipėdoje – labai siaura ir specifinė tema. Joje yra įdomių, net intriguojančių momentų, pradedant nuo 16-ojo amžiaus, kai vyko ekonominiai karai tarp regiono uostų. Kai žmones nuvedu į Klaipėdos Dienovidžio skverą ir pasakau, kad čia buvo pirmoji laivų statykla, daugelis susižvalgo ir nesupranta, apie ką kalbama. Nėra likę jokio ženklo, kad čia kažkada buvo statomi laivai“, – pasakojo gidė.

Ekskursija po VBLS muziejų trunka valandą. Laikas tikrai neprailgsta. Gidė pristato Klaipėdos laivų statybos istoriją, atėjusieji gali apžiūrėti autentiškus pastatytų laivų modelius, pažvelgti, kaip atrodo kapitono kajutė, gelbėjimosi priemonės.

„Man Laivų statytojų muziejus labai įdomus. Daug laivų modelių, įdomi istorinė vaizdinė medžiaga. Ir lankytojai nustemba Klaipėdoje išvydę nedidelį, bet labai patrauklų specializuotą laivų statybos muziejų“, – teigė A. Abramovičienė.

Kiekvienas muziejuje esantis modelis, stendas, kitas eksponatas turi atskirą savo istoriją. Vien ko verta Klaipėdos širdyje, šalia piliavietės prieškariu veikusi viena didžiausių Baltijos regione Pauliaus Vilio Lindenau laivų statykla ir jos pastatytas transatlantinis keleivinis laivas „Helgoland“.