• lt
  • ru
  • en

Lindenau centrui – švietimo „Oskaras“

Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centrui įteiktas Europos inovatyvaus mokymo apdovanojimą patvirtinantis pažymėjimas. Centras tokio pripažinimo sulaukė dėl įgyvendinto tarptautinio Erasmus+ projekto „Tarptautinė suvirinimo praktika“. Europos mastu įvertintos tik dvi organizacijos iš Lietuvos. Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras – profesinio mokymo kategorijoje, o bendrojo ugdymo kategorijoje – Lietuvos laisvosios rinkos institutas.

Lindenau centras pagerbtas Vilniuje septynioliktą kartą vykusiuose „Kokybės konkurso“ apdovanojimuose. Renginyje atskleisti projektų pasiekimai ir pagerbti švietimo bendruomenės nariai, kurie nuolat siekia aukštų standartų, skatina mokinius plėtoti reikalingus įgūdžius ir kompetencijas ir prisideda prie švietimo sistemos klestėjimo. Europos įgūdžių metų proga, daug dėmesio skirta dirbtinio intelekto technologijai.

Šiemet Švietimo mainų paramos fondas apdovanojo kokybiškiausius „Erasmus+“ ir „Nordplus“ projektus įgyvendinusias institucijas ir kitų veiklų dalyvius bei partnerius. Taip pat jau trečią kartą įteikti sertifikatai Europos inovatyvaus mokymo apdovanojimų laureatams.

Susirinkusius svečius pasveikino Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministrė, atsakinga už profesinį mokymą ir suaugusiųjų švietimą, Agnė Kudarauskienė ir viceministras, atsakingas už studijas, mokslą ir technologijas, Justas Nugaras bei Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega.

Fondo vadovė džiaugėsi, kad susirinkome į švietimo „oskarus“ ir esame „alkani“ įgyti naujų įgūdžių. Ji taip pat pabrėžė, kad daugelis susirinkusių yra paskutinė karta, kuri matė dar ne skaitmeninius sprendimus, lempinius televizorius, mygtukinius telefonus. Tačiau pabrėžė, kad technologijas turime pradėti vytis dabar, kad spėtumėme pavyti besikeičiantį pasaulį bei palinkėjo atrasti įkvėpimų vykdyti gyvenimą keičiančius projektus.

ŠMSM viceministrė A. Kudarauskienė teigė, jog tarptautinių projektų vykdytojai brėžia naujus standartus, atneša naujoves į švietimo pasaulį. Ji dėkojo „Erasmus+“, „Nordplus“ ir Valstybinių stipendijų projektų vykdytojams už sunkų darbą, įdedamas pastangas ir kuriamą naują, geresnę švietimo sistemą ir atnešamas naujoves.

ŠMSM viceministras Justas Nugaras pabrėžė tarptautinių švietimo programų svarbą ir teigė, kad padedant programai „Erasmus+“ Lietuva tapo ta šalimi, iš kurios norisi mokytis kitiems.

Pranešimas parengtas pagal Švietimo mainų paramos fondo informaciją.