• lt
  • ru
  • en

„Vakarų laivų gamykla” įsigijo naują doką

AB „Vakarų laivų gamykla“ (VLG) įsigijo didžiausią Baltijos šalyse plaukiojantį doką, skirtą remontuoti „Panamax“ dydžio laivus.
235 m ilgio ir 45 m pločio naudotas dokas įsigytas iš Juodkalnijoje įsikūrusios kompanijos „Adriatic Shipyard Bijela“. Bendrovė neatskleidžia investicijų dydžio, tik pažymi, jog dokas nėra naujas, todėl dar reikės skirti lėšų jam atnaujinti.
Arnoldas Šileika, VLG generalinis direktorius, anksčiau VŽ buvo minėjęs, jog preliminarios investicijos į doko įsigijimą galėtų siekti apie 40 mln. Eur.
Naujo doko įsigijimas glaudžiai susijęs su Malkų įlankos infrastruktūros plėtra. Iki 2018 – 2019 m. Malkų įlankos akvatoriją numatyta išgilinti iki 14,5 m, o prie krantinių pasiekti 14 m gylį.
VLG įmonių grupę valdantis Estijos koncernas „BLRT Grupp“ į įvairius VLG projektus, susijusius su naujos infrastruktūros sukūrimu Malkų įlankoje, iki 2021 m. iš viso numatęs apie 100 mln. Eur investicijų, į kurias įskaičiuotos ir lėšos dokui įsigyti.
Šiuo metu VLG turi keturis dokus. Vienas jų yra „Vakarų Baltijos laivų statyklos“ teritorijoje, o kiti trys naudojami laivų remontui. Juose galima priimti laivus su grimzle iki 8 m.
Ponas Šileika pažymi, kad naujasis dokas, kuris VLG teritorijoje bus pastatytas iki 2018 m., padidins laivų remonto įmonės konkurencingumą ir pakels ją į kitą lygį.
„Šio doko įsigijimas suteiks laivų remonto veiklai naujas konkurencines galimybes remontuoti ne tik maksimalių parametrų laivus, bet ir įsisavinti naujus rinkos segmentus, remontuojant specialios paskirties laivus: ledlaužius, žvejybinius, naftos platformas aptarnaujančius laivus ir kt.“, – nurodo jis.

VLG įmonių grupės pajamos pernai siekė 95,8 mln. Eur ir buvo šiek tiek mažesnės nei 2014 m., kai sudarė 96,1 mln. Eur. Tačiau pelnas į viršų šoktelėjo net 174% ir sudarė 13,7 mln. Eur, kai 2014 m. buvo 5 mln. Eur.

„Verslo žinios”
2016-06-08