• lt
  • ru
  • en

VLG grupė pernai pasiekė 95,8 mln. eurų apyvartą, uždirbo 13,7 mln. eurų pelno

Estijos koncernui „BLRT Grupp“ priklausančios Vakarų laivų gamyklos (VLG) įmonių grupės pajamos pernai siekė 95,8 mln. eurų ir buvo šiek tiek mažesnės nei 2014 metais, kai jos sudarė 96,1 mln. eurų. Tačiau pelnas į viršų šoktelėjo net 2,7 karto ir sudarė 13,7 mln. eurų (2014 metais – 5 mln. eurų), rašo „Verslo žinios“.

Grupės įmonės „Vakarų laivų remontas“ pardavimus didino užsakymų portfelyje išaugusi laivų modernizavimo ir konversijos projektų, generuojančių didesnes pajamas ir pelningesnių nei paprasti remonto darbai, dalis. O laivų statyboje dominuoja kruizinių laivų statybos užsakymai.

„Dirbame pasauliniame kompanijų rangovų tinkle ir gaminame blokus kruiziniams laivams, kurie siunčiami į Suomiją, Vokietiją. Laivų statykla taip pat turi užsakymų statyti baržas, o šiemet tikimės laimėti ne vieną laivų „iki rakto“ statybos konkursą. Esame ramūs, nes tiek laivų remonto, tiek statybos užsakymų portfeliai šiems metams jau užpildyti. Dairomės naujų projektų ir jau planuojame darbus 2017-iesiems“, – sako VLG įmonių grupės generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

Šaltinis BNS